Meet and Greet: Mummitrollet

Lørdag 8. mars hadde Mummitrollet Meet and Greet ved XXL-området på Sørlandssenteret i Kristiansand. Hver hele time fikk man muligheten til å ta bilde, gi en klem og hilse på Mummi. Et spennende rebusløp var også lagt opp.

Mummitrollet er en kjent figur fra Tove Janssons bøker om Mummifamilien. Bøkene har gledet mange i flere generasjoner med sine koselige historier om vennskap og spennende opplevelser. I Mummidalen bor Mummitrollet sammen med familien sin og vennene sine, som den kloke Snusmumrikken, den tøffe Lille My og den forsiktige Sniff. Mummitrollet ble populært på 1950-tallet, spesielt etter at de første bøkene av Tove Jansson ble oversatt til flere språk.

Mummi har blitt kjent over hele verden gjennom bøker, tegneserier, TV-serier og filmer. Det finnes også mange populære produkter, spesielt de ettertraktede Mummikoppene som samles på. I dag har Mummitrollet mange fans, og interessen for det koselige Mummi-universet blir bare større.

Les også:

Mummitrollet på senteret!
Street art av UiA masterstudentene i kunstfag

1 kommentar

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg